KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14545552
*
nr 1454 5552
Arvid Andersson
(f. 1934), Sverige
Oljemålning, Skogsfågel. Signerad. Olja på duk, 26x34, yttermått inklusive ram: 41x50 cm
Arvid Andersson, svensk målare född 1934.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 14 mars 2022
kl 20:54:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/3 03:09:09
1
150 kr
14/3 16:09:46
2
150 kr
14/3 16:09:46
1
150 kr (Budbetjänt)
14/3 18:56:42
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid andersson olja olja på duk oljemålning oljemålningar skogsfågel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55
-
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55
-
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56
-
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37
*
Arvid Andersson
Arvid Andersson, svensk målare född 1934.
Läs om budbetjänten
nr 1454 5552
Arvid Andersson
(f. 1934), Sverige
Oljemålning, Skogsfågel. Signerad. Olja på duk, 26x34, yttermått inklusive ram: 41x50 cm
Arvid Andersson, svensk målare född 1934.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 14 mars 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
12/3 03:09:09 | 1 | 150 kr |
14/3 16:09:46 | 2 | 150 kr |
14/3 16:09:46 | 1 | 150 kr (Budbetjänt) |
14/3 18:56:42 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: arvid andersson olja olja på duk oljemålning oljemålningar skogsfågel svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6163 Ojemålningar
2 st, Jan Ölander, Monogramsignerade, yttermått in..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:12 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 20:55 -
5423 Oljemålning
Anders Andrén, Skärgårdsmotiv, "Ejder". Signerad. ..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 19:16
-
1002 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:55 -
1003 Oljemålning
Anders Bruno Liljefors (1923-1970), Sverige. Olja ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:56 -
6119 Oljemålning
Anders Lindholm (f. 1962). Komposition. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
6 maj kl 18:37